اولین کمپ بین‌المللی سیمرغ افتتاح شد

مراسم افتتاحیه اولین کمپ بین‌المللی سیمرغ با حضور دکتر عرفان صلواتی، رئیس کمیته المپیاد ریاضی ایران در روز شنبه 6 بهمن 97 در اتاق ریاضی دبیرستان علامه‌حلی تهران برگزار گردید.

شش سال پیش گروهی از معلمین المپیاد ریاضی و المپيادى هاى سابق بر آن شدند تا در جهت تنوع‌بخشی به فضای آموزش المپیاد ریاضی و کاستن از استرس‌های حضور در آزمون کشوری، سلسله مسابقاتی را در کنار آن بنا نهند.
بذر «المپیاد هندسه ایران» در آن سال نهاده شد و با همت آنان و تلاش و مساعدت و همدلی مدال‌آوران عزیز رفته رفته این بذر تبدیل به درختی تناور با حضور ۵۶ کشور از سراسر جهان گردید. تا آنجا که در جلسات ژوری IMO از المپیاد هندسه ایران به‌عنوان یکی از آزمون‌های معتبر جهت سنجش دانش هندسه‌ی دانش‌آموزان تیم‌های ملی المپیاد ریاضی کشورها نام برده می‌شود.
تجربه‌ی المپیاد هندسه، که به صورت کاملا شخصی و بدون پشتیبانی هیچ نهادی فعال است، دلگرمی لازم برای برگزاری فعاليت هاى مشابه را در ما ایجاد نمود. دعوت از ما در مسابقات و كمپ هاى آموزشى مختلف كشورها و علاقه و احترامى كه از طرف كشورهاى منطقه و جهان درباره المپياد در ايران وجود داشت، باعث شد كه به فكر برگزارى كمپ سيمرغ در ايران و دعوت از كشورها بيفتيم‌.

مرتضی ثقفیان، نوید صفایی و فرهاد مقیمی، با همراهی جمعی از دوستان عزیز خود، اولین کمپ آموزشی بین‌المللی سیمرغ را به صورت آزمايشى و محدود از ۶ بهمن‌ماه برای اولین بار در کشور و در دبیرستان علامه حلی تهران برگزار نموده‌اند و همگی اميد بسیاری به گسترش آن در سالهاى آتى داریم.

كمپ آموزشى يك بسته كامل براى رشد شركت كنندگان است كه معمولاً شامل بخش هاى آموزشى و مسابقه و بخش هاى تفريحى است.

این کمپ که اولین کمپ آموزشی بین‌المللی در بخش دانش‌آموزی کشور می‌باشد، با حمایت دبیرستان علامه‌حلی تهران و مشارکت جمع زیادی از مدال‌آوران و معلمین المپیاد کشور به‌صورت مستقل و بدون هیچ‌گونه حمایت مالی از سوی ارگان و مؤسسه خاصی کار خود را آغاز نموده است.

چشم‌انداز دست‌اندرکاران این پروژه‌ی بین‌المللی تبدیل سیمرغ به یکی از باکیفیت‌ترین کمپ‌های آموزشی دانش‌آموزی در جهان است که به مدد همدلی و همکاری معلمین و دوستان عزیزی که مشتاقانه در امر آموزش مشارکت فعال و پیشتازانه دارند، حاصل خواهد شد.

در اولین دوره‌ی این کمپ تیم ملی ریاضی و کامپیوتر جمهوری آذربایجان شرکت نموده است. 4 نفر از اعضای این دو تیم سابقه حضور در المپیاد جهانی ریاضی و کامپیوتر 2017 و 2018 را داشته‌اند و توانسته‌اند به مدال برنز جهانی نیز دست یابند.

برنامه آموزشی کمپ در رشته‌ی ریاضی در دو بخش صیح و بعدازظهر پیگیری می‌شود که در بخش صبح آن کلاس‌های آموزشی با حضور دبیران بنام کشور تشکیل شده و در بخش بعدازظهر آن دانش‌آموزان به همراه 13 مدال طلای المپیاد ریاضی سال جاری ایران به حل سؤال و مباحثه می‌پردازند.

دوروز انتهای کمپ آموزشی نیز به یک آزمون بین المللی و حل سوال آزاد با حضور اعضای تیم ملی المپیاد ریاضی ایران خواهد شد.این آزمون به صورت همزمان در چند کشور نیز برگزار خواهد شد.برای مثال آزمون درکشورپاکستان توسط آقای سیدصالحی برگزار می شود و کشورتاجیکستان این آزمون را بعنوان اولین آزمون انتخاب تیم المپیاد جهانی خویش در نظرگرفته است.

برنامه آموزشی کمپ سیمرغ در رشته کامپیوتر به دو بخش الگوریتم و برنامه نویسی برای دانش آموزان آذری تقسیم شده است تیم آموزشی این رشته متشکل ازجمعی از مدال آوران و معلمین خوشنام جمهوری اسلامی ایران است.

درروز انتهایی کمپ آزمونی به سبک المپیاد جهانی کامپیوتر در دو روز متوالی برگزار خواهد شد.سطح دشواری آزمون مشابه آزمون برش مدال برنز دوره تابستانی المپیاد کامپیوتر خواهد بود که جمع زیادی از دانش آموزان مستعد ایران نیز در این آزمون حضور خواهد یافت.ضمن اینکه حضور برخی دانش آموزان کاندیدای تیم المپیاد دراین آزمون قطعی شده است.


دست اندرکاران کمپ سیمرغ

تیم مدیریتی:

مرتضی ثقفیان-فرهاد مقیمی-نوید صفایی

تیم سرگروه های آموزشی:

نوید صفایی:مدیرگروه ریاضی-سید محمد حسن موسوی:مدیرگروه کامپیوتر

تیم دبیران:

ریاضی: عرفان صلواتی-مهدی اعتصامی فر-سید رضا حسینی-نوید صفایی-مجتبی زارع بیدکی-محمد شاهوردی-محمدامین شریفی-ابوالفضل شیر محله ای-محمد حیدری-سهیل آذرپندار-امیررضا اکبری-پارسا مرادی

کامپیوتر: امیر محمد دهقان-آرش محمودیان بیدکی-ایمان غلامی-سروش عبادیان-حمیدرضا کامکاره-محمد صانعیان-محمد حسین غفاری انجدانی-مجید گروسی-مهدی جعفری راویز-امید آزادی-امیررضا پوراخوان-

تیم راهنمایان:

امیرعلی اختراعی

مسئول آزمون:

پارسا پرویزیان

تیم اجرایی:

تمام مسئولین و همکاران عزیز ما در دبیرستان علامه حلی تهران