گزارش بیست‌وهفتمین اجلاس سراسری نماز و تقدیر از دبیرستان علامه‌حلی تهران

در حوزه ایجاد نمازخانه الگو و دعوت دانش‌آموزان به نماز اول وقت در بین مدارس شهر تهران در سال1396
بسمه‌تعالی
 
اجلاس سراسری نماز با حضور هزار و ۶۰۰ مهمان در سالن امیرکبیر دانشگاه سمنان برگزار شد.
شرکت کنندگان در اجلاس سراسری نماز در زمینه راه‌های دعوت به نماز در فضای مجازی و رسانه ۱۲۱ اثر، شیوه‌ها و مهارت‌های دعوت به نماز در دستگاه‌های دولتی ۶۴ اثر، روش‌ها و مهارت‌های مبلغان و روحانیان در دعوت به نماز ۹۵، ۴۴۳ اثر در قالب ایده‌ها و تجربه‌های موفق، ۳۸۵ اثر در بخش علمی و پژوهشی، ۶۲۹ اثر در زمینه ادبی و هنری و ۷۹ اثر در بخش محصولات کمک آموزشی به دبیرخانه اجلاس سراسری نماز ارسال کردند.
در این مراسم از جمعی از مروجان فرهنگ نماز در کشور تجلیل شد
 
در این مراسم از وزرات کشور، وزرات آموش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت ارتباطات، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی و سازمان زندان‌ها به عنوان دستگاه‌های اجرایی فعال در عرصه نماز تجلیل شد.
 
مراسم افتتاحیه این مراسم با قرائت پیام رهبر معظم انقلاب
توسط آیت‌اله شاهچراغی نماینده محترم ولی‌فقیه در استان سمنان
 
بسم الله الرحمن الرحیم
و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین
اجلاس سالانه‌ی نماز از سوئی نشانه‌ی حق‌گزاری در برابر فریضه‌ئی است که میتواند بر همه‌ی اعمال و فرایض دیگر، روح بدمد و آنها را کارآمد کند: «إن قُبِلَت قُبِلَ ماسِواها» و از سوی دیگر خدمت بزرگی است به آنان که حقِّ این هدیه‌ی الهی را ندانسته و در آن سهل‌انگاری میکنند.
نماز آنگاه که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل میکشاند و اعتلاء میبخشد.
بخش مهمی از گرفتاریها و آلودگیهای ما بر اثر نپرداختن به این حقیقت هشداردهنده است. از این رو ترویج نماز با همه‌ی شیوه‌های اثرگذار، در شمار وظایف بزرگی است که همه باید بدان اهتمام ورزیم و شما دست‌اندرکاران این اجلاس بویژه عالم مجاهد جناب حجةالاسلام آقای قرائتی بحمدالله در این راه از توفیق الهی بهره‌مند شده‌اید.
آموزش و پرورش میتواند در این عرصه از اثرگذارترین‌ها باشد.
مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان؛ این برترین تضمین برای سلامتی آینده‌ی جامعه است.
 
والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته
سیّدعلی خامنه‌ای
 
۱۳آذر۱۳۹۷
      پس از قرائت پیام مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) سخنرانی جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور و حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز در جمع حضار انجام پذیرفت.      
 
ضمناً در بیست‌وهفتمین اجلاس سراسری نماز از دبیرستان علامه‌حلی تهران در حوزه ایجاد نمازخانه الگو و دعوت دانش‌آموزان به نماز اول وقت در بین مدارس شهر تهران در سال 1396 تقدیر به‌عمل آمد و حجه‌الاسلام والمسلمین قرائتی ریاست محترم ستاد اقامه نماز کشور با اهداء لوح تقدیر از زحمات مدیریت و همکاران این دبیرستان تقدیر به‌عمل آوردند.