گروه آموزشی کامپیوتر

پروژه پایانی درس کامپیوتر پایه دوم

پروژه پایانی همان پروژه عید به همراه دو تغیر است. اولا تمامی اطلاعات به جای فایل باید در بانک اطلاعاتی(mysql) ذخیره شوند. دوما هر کاربر پس از ورود به صفحه پروفایل منتقل شود و در این صفحه امکان تغییر کلمه عبور وجود داشته باشد.در زیر جزئیات سایتی که باید تحویل دهید آمده است. حتما تمام موارد را به دقت مطالعه کنید. 1.  صفحه اول با محتواهای دلخواه و وجود لینک و منو به بخش های دیگر سایت به صورتی که برای دیدن صفحات سایت نیاز به وارد کردن آدرس آنها نباشد.2. صفحه سوابق تحصیلی، ورزشی و ... و علایق من3. صفحه ارتباط با من شامل تلفن، ایمیل و...4. اسلایدر عکس. (به کمک جاوا اسکریپت یا جی کوئری) اسلایدر باید دگمه برای تغییر عکس (قبلی و بعدی) داشته باشد و همچنین دیگر عکس ها به شکل کوچک در بالا یا پایین آن قرار بگیرند و در صورت کلیک روی آنها عکس اصلی به آن عکس تغییر کند.** توجه داشته باشید که کلیه صفحات باید در یک تمپلیت و ظاهر همسان باشند و دسترسی های لازم توسط لینک ها به صفحات مختلف فراهم شده باشد.5. صفحه ورود اعضا شامل فیلدهای نام کاربری و کلمه عبور و دکمه ورود و صفحه بررسی کننده این اطلاعات از بانک اطلاعاتی.6. صفحه ثبت نام شامل فیلدهای نام کاربری، کلمه عبور، نام فرد و ... . لازم است در بانک اطلاعاتی زمان ساخته شدن حساب کاربر را نیز درج کنید. (همچنین واضح است که دو کاربر نمیتوانند نام کاربری یکسان داشته باشند.)7. صفحه نمایش لیست کاربران، شامل نام، نام خانوادگی، نام کاربری، تاریخ ایجاد حساب کاربری و... (این صفحه فقط توسط کاربرadmin قابل رویت باشد.(8. صفحه وبلاگ به صورتی که هر مطلب وبلاگ دارای تیتر، متن، تاریخ و نویسنده باشد.9. صفحه درج مطلب در وبلاگ بعد از لاگین با کنترلsession )دقت کنید که آخرین مطلب درج شده در سایت باید بالاترین مطلبی باشد که در وبلاگ نمایش داده میشود.(10. صفحه پروفایل. هر کاربر پس از ورود به سایت به این صفحه منتقل میشود و علاوه بر مشاهده اطلاعات کاربری خود باید امکان تغییر کلمه عبور را نیز داشته باشد. توجه داشته باشید پروژه پایانی شما 4 نمره دارد که در صورت ارائه بهتر موارد فوق میتوانید تا 6 نمره از آن بگیرید.همچنین روزهای تحویل پروژه دوشنبه 17 خرداد 95 تا سه ساعت بعد از اتمام امتحان و یا 19 خرداد 95 از صبح تا ساعت 12 ظهر میباشد.در نظر داشته باشید که پروژه صرفا حضوری و توسط خود شخص باید تحویل گردد. (پس لطفا در مورد تحویل ایمیلی و یا روشهای دیگر و یا ارائه توسط دوستانتان سوال نکنید.)همچنین حتما پروژه یک ساعت قبل از تحویل به خوبی بررسی کنید چون ممکن از در زمان تحویل از شما سوالاتی پرسیده شود که عذرهایی چون نوشتن پروژه در روزهای قبل، اختلال حواس و غیره پذیرفته نیست. به امید موفقیت شما در زندگی و آزمون کامپیوترگروه کامپیوتر دبیرستان علامه حلی تهران

کتابهای خریداری شده از نمایشگاه کتاب 1395

لیست کتابهای خریده داری شده با موضوع کامپیوتر از نمایشگاه کتاب 1395برنامه‌نویسی پوسته در Linux توسط Bash | نویسنده: مهندس سید حسین رجاآموزش عملی MongoDB و کاربرد آن در PHP | مترجمین: رضا سالار مهر / شیوا شاه سواریسیمفونی 2 | نویسندگان: دکتر حامد وحدت نژاد و دیگرانیادگیری انگولار جی اس (Angular JS) | گردآورنده: مهندس مهدی صرافساخت بازی‌های واقعیت افزوده برای اندروید و آیفون | مترجمین: کسری مجبوری یزدی/عادل مجبوری یزدیالگوریتم‌های باهوش | مولف: Jason Brownlee مترجمان: علیرضا صالحان و دیگرانبرنامه‌نویسی پایتون (Python) | مولفان و مترجمان: سید محمد بابازاده، میلاد گیلانی و سید معین باباپورسیستم های تشخیص هویت انسان (Biometricts) | ترجمه: مهندس مهدی علیرضا / مهندس فهیمه قلمیآموزش نرم‌افزار شبیه‌ساز شبکه (Packet Tracer) | مولف: Jesin A مترجم: توحید حبیب زادهتست نفوذ اندروید | ترجمه و تالیف: مهندس علیرضا قاضی سعیدی و دکتر زهرا مهربانبرای دریافت کتابهای فوق میتوانید به کتابخانه مراجعه کنید.

سوالات تمرینی هماهنگ کامپیوتر پایه دوم سری اول سال 94-95

توجه داشته باشید که پاسخگویی به این آزمون برای کلیه دانش آموزان پایه دوم اجباری است.زمان تحویل تا ساعت 15 روز چهارشنبه 20 آبان 1394نحوه تحویل: تحویل کاغذی به دفتر گروه کامپیوتر

پروژه پایانی کامپیوتر پایه دوم سال 93-94

نکته 1: این پروژه برای تمام دانش‌آموزان پایه دوم ریاضی می‌باشد و نمره آن از 4 نمره با نمره برگه از 16 نمره (نمره برگه به از 16 نمره تبدیل خواهد شد) جمع می‌گردد. (در صورت عدم ارائه پروژه، نمره برگه ملاک است.)نکته 2: باتوجه به کیفیت انجام پروژه، ممکن است تا 6 نمره از 4 نیز تعلق گیرد.نکته 3: واجب است ساختار ظاهری همه صفحات هم‌شکل باشند. پیشنهاد می‌شود از Templateهای آماده در اینترنت استفاده شود. (به‌شرطی که تسلط خواندن کلی کد آنها را داشته باشید.)استفاده صحیح از Templateهای وب در پروژه‌ها یک نمره مثبت را در بر خواهد داشت.نکته 4: تحویل سایت به‌صورت آنلاین یک نمره مثبت دارد. به این منظور باید فایل‌های خود را بر روی هاست آپلود کرده و اطلاعات دامنه آن را تحویل دهید. و اما موضوع پروژه:طراحی وب‌سایت شخصیبرای خود لازم است یک وب‌سایت شخصی ایجاد کنید که موارد زیر را در بر گیرد:1- صفحه اصلی با در نظر گرفتن لینک‌های اتصال به صفحات و بخش‌های دیگر سایت.2- صفحه آلبوم عکس3- صفحه درباره‌ی من4- بخش پیوند به دوستان5- بخش تماس با من6- بخش ثبت‌نام و ورود کاربران (حتماً یک کاربر با نام admin و کلمه عبور کد ملی ده‌رقمی خودتان باید وجود داشته باشد.)7- بخش نمایش وبلاک و درج مطلب در وبلاگ (با دیتابیس) نحوه تحویل پروژه: پروژه خود را حداکثر تا تاریخ 27 خرداد 1394 ساعت 12 ظهر در گروه کامپیوتر باید تحویل دهید. در صورتی که پروژه شما برای روی سروری آپلود شده است، آدرس آن را پیش از زمان تحویل به computer@helli.ir ارسال کنید. موفق باشید.

سوالات تمرینی هماهنگ نوروزی کامپیوتر پایه اول سال 93-94

با سلام و تبریک سال نو،توجه داشته باشید که پاسخگویی به این آزمون برای کلیه دانش آموزان پایه اول اجباری است. (همه سطح ها)زمان تحویل سری اول از جمعه 10 صبح 22 اسفند 93 تا پنجشنبه نیمه شب 6 فروردین 94زمان تحویل سری دوم از جمعه 10 صبح 7 فروردین 94 تا پنجشنبه نیمه شب 21 فروردین 94نحوه تحویل: سامانه داوریبرای پاسخگویی به تمرین ها باید به آدرس زیر رفته و پس از ایجاد حساب کاربری به بخش چالش ها وارد شده و سپس در قسمت مسابقات، وارد بخش ثبت نام "چالش نوروزی یک 94" و "چالش نوروزی دو 94"  شوید. برای ثبت نام در این چالش نیاز به کد فعالسازی ندارید.لینک ورود به بخش چالش: http://chalesh.firststep.irدر صورت وجود مشکل، سوال خود را از طریق این فرم و یا بخش پشتیبانی سایت ارسال نمایید.موفق باشید.به روزرسانی: دوشنبه 17 فروردین 1393تحویل تمارین نوروزی برای تمامی دانش آموزان پایه اول اجباری میباشد.دانش آموزان سطح A باید در هر یک از چالش ها به صورت جداگانه حداقل 300 امتیاز و دانش آموزان B حداقل 400 امتیاز و دانش آموزان C حداقل 500 امتیاز کسب کنند. در صورت عدم کسب حداقل امتیاز با دانش آموزان خاطی برخورد خواهد شد.لازم به ذکر است تمارین هفته اول با کسر 20 درصد جریمه تاخیر تا اتمام مهلت ارسال تمارین سری دوم قابل ثبت در سامانه میباشند.

سوالات تمرینی هماهنگ کامپیوتر پایه اول سری هفتم سال 93-94

توجه داشته باشید که پاسخگویی به این آزمون برای کلیه دانش آموزان پایه اول اجباری است. (به جز سطح C)زمان تحویل از جمعه 9 صبح 15 اسفند 93 تا پنجشنبه 10 شب 21 اسفند 93نحوه تحویل: سامانه داوریبرای پاسخگویی به تمرین ها باید به آدرس زیر رفته و پس از ایجاد حساب کاربری به بخش چالش ها وارد شده و سپس در قسمت مسابقات، وارد بخش ثبت نام "چالش تمرینی 7 علامه حلی یک تهران" شوید. برای ثبت نام در این چالش در قسمت ثبت نام با کد، در صورتی که کد ملی شما 1234567890 باشد باید عبارت helli1234567890 را وارد کنید.لینک ورود به بخش چالش: http://www.firststep.ir/chaleshدر صورت وجود مشکل، سوال خود را از طریق این فرم و یا بخش پشتیبانی سایت ارسال نمایید.موفق باشید.

سوالات تمرینی هماهنگ کامپیوتر پایه اول سری ششم سال 93-94

توجه داشته باشید که پاسخگویی به این آزمون برای کلیه دانش آموزان پایه اول اجباری است. (به جز سطح C)زمان تحویل از چهارشنبه 8 شب 15 بهمن 93 تا سه شنبه 10 شب 21 بهمن 93نحوه تحویل: سامانه داوریبرای پاسخگویی به تمرین ها باید به آدرس زیر رفته و پس از ایجاد حساب کاربری به بخش چالش ها وارد شده و سپس در قسمت مسابقات، وارد بخش ثبت نام "چالش تمرینی 6 علامه حلی یک تهران" شوید. برای ثبت نام در این چالش در قسمت ثبت نام با کد، در صورتی که کد ملی شما 1234567890 باشد باید عبارت helli1234567890 را وارد کنید.لینک ورود به بخش چالش: http://www.firststep.ir/chaleshدر صورت وجود مشکل، سوال خود را از طریق این فرم و یا بخش پشتیبانی سایت ارسال نمایید.موفق باشید.

سوالات تمرینی هماهنگ کامپیوتر پایه اول سری پنجم سال 93-94

توجه داشته باشید که پاسخگویی به این آزمون برای کلیه دانش آموزان پایه اول اختیاری است.زمان تحویل از جمعه 9 صبح 19 دی 93 تا پنجشنبه 10 شب 25 دی 93نحوه تحویل: سامانه داوریبرای پاسخگویی به تمرین ها باید به آدرس زیر رفته و پس از ایجاد حساب کاربری به بخش چالش ها وارد شده و سپس در قسمت مسابقات، وارد بخش ثبت نام "چالش تمرینی 5 علامه حلی یک تهران" مطابق با سطح کلاسی خود شوید. برای ثبت نام در این چالش در قسمت ثبت نام با کد، در صورتی که کد ملی شما 1234567890 باشد باید عبارت helli1234567890 را وارد کنید.لینک ورود به بخش چالش: http://www.firststep.ir/chaleshدر صورت وجود مشکل، سوال خود را از طریق این فرم و یا بخش پشتیبانی سایت ارسال نمایید.موفق باشید.

تمرین هماهنگ کامپیوتر پایه اول سری سوم سال 93-94

توجه داشته باشید که پاسخگویی به این آزمون برای کلیه دانش آموزان الزامی است. در صورت بروز هرگونه مشکل مراتب را تا روز چهارشنبه 26 آذر اطلاع دهید تا مشکل رفع گردد. در غیر اینصورت هیچ عذری برای عدم تحویل این تمرین پذیرفته نیست.زمان تحویل از دوشنبه 8 شب 24 آذر 93 تا دوشنبه 10 شب 1 دی 93نحوه تحویل: سامانه داوریبرای پاسخگویی به تمرین ها باید به آدرس زیر رفته و پس از ایجاد حساب کاربری به بخش چالش ها وارد شده و سپس در قسمت مسابقات، وارد بخش ثبت نام "چالش تمرینی 3 علامه حلی یک تهران" مطابق با سطح کلاسی خود شوید. برای ثبت نام در این چالش در قسمت ثبت نام با کد، در صورتی که کد ملی شما 1234567890 باشد باید عبارت helli1234567890 را وارد کنید.لینک ورود به بخش چالش: http://www.firststep.ir/chaleshتوصیه میشود پیش از شروع رقابت در "چالش آشنایی با سیستم داوری" شرکت کنید تا خطاهای احتمالی خود را برطرف کنید.در صورت وجود مشکل، سوال خود را از طریق این فرم و یا بخش پشتیبانی سایت ارسال نمایید.موفق باشید.

آزمون دو انتخابی سطح C

توجه داشته باشید که شرکت در این آزمون برای کلیه دانش آموزان سطح C الزامی است و در صورت نگرفتن حد نصاب امتیاز از سطح C حذف خواهند شد.زمان آزمون: پنجشنبه 9 صبح 20 آذرماه 1393برای شرکت در آزمون باید به آدرس زیر رفته و پس از ایجاد حساب کاربری به بخش چالش ها وارد شده و سپس در قسمت مسابقات، وارد بخش ثبت نام "چالش انتخابی دو علامه حلی یک تهران (C)" شوید. برای ثبت نام در این چالش در قسمت ثبت نام با کد، در صورتی که کد ملی شما 1234567890 باشد باید عبارت helli1234567890 را وارد کنید.لینک ورود به بخش چالش: http://www.firststep.ir/chaleshتوصیه میشود پیش از شروع رقابت در "چالش آشنایی با سیستم داوری" شرکت کنید تا خطاهای احتمالی خود را برطرف کنید.در صورت وجود مشکل، سوال خود را از طریق این فرم ارسال نمایید.موفق باشید.