معاونت پژوهشی

   گروه فیزیک    گروه ریاضی    گروه کامپیوتر     گروه شیمی


 

چرا پژوهشی ؟

آيا موفقيت‌هاي دانش آموزان در دوره دبيرستان مرتبط به استعداد‌ عمومي است يا اينكه بهوجود «استعداد خاص» همانند رياضي، فن‌آوري و مرتبط است؟

يك دانش‌آموز چگونه زمينه‌هاي مورد علاقه خود را مي‌يابد؟ آيا يك امر «تصادفي» است؟ و یا يك اتفاق خوب و مثبت باعث بروز استعداد‌هاي او مي‌شود؟

آيا استعدادهاي دانش‌آموزان امري قابل «تشخيص» است؟ و مي‌توان سطح توانمندي دانش‌آموز را حدس زد و او را به آن سمت و سو سوق داد؟

و آيا در هر حال بهترين راه تشخیص ، فراهم كردن زمينه‌هاي مختلف پژوهشي و تشويق دانش آموزان به تجربه و حضور فعال در اين مقوله نيست؟

آري. معاونت پژوهشي وظيفه دارد نهفته‌ترين استعداد‌ دانش‌آموز ايراني را بيابد و شكوفا كند..

شیوه ثبت گزارش کار پژوهشی

با سمه تعالی

قابل توجه دانش آموزان پایه دهم

با سلام

همانطور که در برنامه اردوی آشنایی توضیح داده شد ، همه دانش آموزان موظف هستند گزارش کار خود را بر روی سایت مرکز قرار دهند. برای این منظور ، روش ایجاد ، مشاهده و ویرایش گزارش کار به صورت مصور در اینجا آموزش داده خواهد شد.

چگونه یک مقاله مناسب بنویسیم

چگونه یک مقاله مناسب بنویسیم

 

دستورالعمل‌ نگارش‌ و تدوين‌ مقاله وچکیده

 

با توجه به اهميت يکسان بودن تدوين مقالات و به‌ منظور آشنايي‌ و آگاهي‌ دانش آموزان ‌ با نحوه ی‌ نگارش‌، ضروري‌ است‌ ‌ نكات‌ زير‌ را هنگام‌ تنظيم‌ مقاله رعايت‌ نمایند.

فهرست کلاسهای فوق برنامه 94-93

بدینوسیله فهرست کلاسهای فوق برنامه مرکز اعلام می گردد. دانش آموزان علاقمند جهت ثبت نام حداکثر تا تاریخ چهارشنبه 23 مهر ماه به دفتر معاونت پژوهشی مراجعه نمایند. ثبت نام در این کلاسها کاملا اختیاری و رایگان می باشد.

اطلاعیه جلسه مشاوره پژوهشی

باسمه تعالی

قابل توجه اولیائ گرامی و دانش آموزان پایه اول

پیرو اطلاع رسانی قبلی به دانش آموزان ، بدینوسیله اعلام می گردد جلسه نهایی پژوهشی که همپایه آزمون پایان ترم این درس می باشد در تاریخ 25 خرداد ماه برگزار می گردد.

حضور همه دانش آموزان طبق زمانبدی اعلام شده درفایل پیوست  الزامی است و عدم حضور به منزله غیبت در امتحان منظور می گردد.

نوجه: جهت رعایت مالکیت معنوی پروژه ها در فهرست مذکور از اعلام اسامی پروژه ها خودداری گردیده است .

 

توضیحاتی پیرامون مسابقات خوارزمی و...

 

بسمه تعالی

پژوهشگر گرامی

  با سلام

اکنون که پس از تلاش فراوان و گذر از داوری های متفاوت و دشوار توانستید طرح خود را در سی امین سمینار علوم و فنون ارایه دهید و امتیاز داوری مناسبی کسب کنید، زمان آن رسیده که طرح خود را در جشنواره های علمی کشور شرکت داده و از مزایای آنها بهره مند گردید.

توصیه ما این است که به موازات حضور در جشنواره های متفاوت، سعی کنید طرح خود را در سازمان ثبت اختراعات و اکتشافات ثبت نمایید.

جشنواره های پیش رو:

مطالب کلاسهای آموزش مهارتهای پژوهشی اردوی آشنایی - تابستان 1392

دانش آموزان عزیز می توانند محتوای کلاسهای آموزش مهارتهای پژوهشی که در اردوی تابستانی ارائه گردید را از اینجا در یافت نمایند.