مشاهده
950
مدال المپیاد کشوری
از سال ۱۳۶۶
181
مدال المپیاد جهانی
از سال ۱۳۶۶
مشاهده
77
رتبه تک رقمی کنکور
از سال ۱۳۶۹
82
رتبه دو رقمی کنکور
از سال ۱۳۹۰
مشاهده
44
رتبه برتر کنگره قرآنی
از سال ۱۳۷۱
مشاهده
56
پروژه برتر خوارزمی
از سال ۱۳۶۹
1500+
پروژه پژوهشی
از سال ۱۳۶۶

مقدمه

روز اول ماه شوال و در پایان ماه رمضان است. عید فطر از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان است. در کشورهای اسلامی، عید فطر از جمله اعیاد بسیار مهم محسوب می‌شود و معمولاً با تعطیلی رسمی همراه است. در این روز، روزه حرام است و مسلمانان نماز عید برگزار می‌کنند.
پرداخت زکات فطریه (پرداخت فطریه آنلاین) در این روز بر مسلمانان واجب است. در این روز اهمیت پیوندهای اجتماعی بیش از پیش نمایان می‌شود و جامعه در جهت عاری شدن از فضای دو قطبی فقیر و غنی پیش می‌رود؛ به گونه‌ای که اساس توزیع ثروت بر پایه عدل و انصاف خواهد بود پرداخت زکات فطره به نوعی توجه دین به پیوند عبادت با روابط اجتماعی را نشان می‌دهد.
در ایران از سال ۱۳۹۹ با تصویب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان عید فطر دو روز (روز عید و روز بعد) تعطیل است.

قبلی بعدی

احکام

روز اول ماه شوال و پایان ماه رمضان، عید فطر از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان می‌باشد. پرداخت زکات فطریه (پرداخت فطریه آنلاین) در این روز بر مسلمانان واجب و پرداخت زکات فطره به نوعی توجه دین به پیوند عبادت با روابط اجتماعی را نشان می‌دهد.

قبلی بعدی

تذکر

با عنایت به احکام بند 2 لازم است برای پرداخت هریک از وجوهات پس از کلیک (Click) بر روی هرکدام از قسمت‌ها، احکام مربوط به آن قسمت آمده، خواهشمند است با دقت مطالعه گردد.
تذکر 1: از آنجا که پرداخت وجوهاتی نظیر فطریه و کفاره دارای احکامی خاص می‌باشد، لذا جداسازی آیتم‌ها با این دقت، وسواس و تأکیدهای فراوان رعایت کامل موازین شرعی می‌باشد.
خواهشمند است با دقتی که همواره از شما سراغ داریم، موارد را رعایت فرمائید.
تذکر 2: در تمامی قسمت‌ها، بخشی به‌عنوان احسان کریمانه درج گردیده است. تقاضا می‌شود در صورت تمایل این بخش را در قسمت «گلریزان نخبگان ـ سیره کریمان، جشن خرابه‌ها» واریز فرمائید تا در تصرف و هزینه نمودن آن، سهولت و آسانی برای ما ایجاد گردد.

قبلی بعدی

فطریه

زکات فطره یکی از فروع دین اسلام است که در شب عید فطر بر افراد واجد شرایط واجب میشود که مقدار آن برای هر یک صاع که تقریبا 3 کیلوگرم قوت غالب (غذای روزمره) مورد استفاده افراد است که می تواند گندم (برای کسانی که بیشتر نان می خورند) یا برنج یا ذرت یا کشمش یا خرما و مانند اینها باشد که می توانید از طریق فرم زیر مبلغ آن را محاسبه و پرداخت نمایید.

قبلی بعدی

کفاره

اگر عمداً روزۀ ماه رمضان را نگیرد، یا عمداً آن را باطل کند، قضا و کفاره واجب می‌شود.
کفارۀ، همان جریمه‌ای است که برای باطل کردن روزه معین شده است و عبارت است از:
* آزاد کردن یک برده
* دو ماه روزه گرفتن که سی و یک روز آن باید پی درپی باشد
* طعام دادن به شصت فقیر به مقداری که یک وعده غذا بخورند سیر شوند، یا دادن یک مدّ طعام به هر یک از آنها

قبلی بعدی

گلریزان نخبگان

اقدام سوم «سیره کریمان، جشن خرابه‌ها»
همان‌گونه که خانواده بزرگ علامه‌حلی تهران آشنایی کاملی با این بخش دارد، از ابتدای ماه مبارک رمضان با پیوستن به پویش سوم کهف الوری در جهت پذیرایی افطار و سحر، تهیه پک‌های بهداشتی شامل ماسک و دستکش و محلول ضدعفونی، لوازم‌التحریر، همچنین با ضدعفونی نمودن کامل سطوح و محیط محله‌های فقیرنشین حاشیه تهران با برپایی جنگ‌های شادی کودکانه، شهربازی کودکان و نمایش فیلم سینمایی و... همت گمارد.
دبیرستان علامه‌حلی تهران با قبول همیاری در بخشی از این اقدام بزرگ که سیره‌ی کریمان و جشن خرابه‌ها بود، مبلغ 20.000.000 تومان را از جانب خانواده بزرگ علامه‌حلی تهران پیشاپیش تقبل نموده، لذا خواهشمند است مانند گذشته در این عمل خیر نیز ما را یاری فرمائید.
بدیهی است مبلغ بیش از عدد فوق‌الذکر محفوظ خواهد ماند و در مرحله‌ی بعدی گلریزان استفاده خواهد شد.
قبلی بعدی
عکس روز
ثبت سفارش کتب درسی برای سال تحصیلی 1400-1399
1399/02/20
وبینارهای سی‌وشش‌امین سمینار علوم و فنون دبیرستان علامه حلی تهران https://www.helli.ir/portal/live
1399/02/18
دومین جلسه کار گروه پایه دوازدهم
1399/02/16

دسترسی