حلی نت

نهمین دوره مسابقات سراسری برنامه نویسی حلی نت

با سلام

با یاری خداوند متعال و تلاش همکاران ، نهمین دوره مسابقات سراسری برنامه نویسی حلی‌نت در بهمن ماه امسال برگزار می گردد. این مسابقات، مسابقاتی در حوزه‌ی علوم و مهندسی کامپیوتر است که در دوره های گذشته آن دانش آموزان مدارس سمپاد کل کشور ، اعضاء باشگاه دانش پژوهان جوان ( دارندگان مدالهای جهانی و کشوری المپیاد کامپیوتر) و دانشجویان دانشگاههای مطرح کشور همچون دانشگاه شریف ، امیر کبیر، علم و صنعت، خواجه نصیر ، صنعتی اصفهان و.... در آن شرکت نمودند.

 عمده‌ی موضوع این مسابقه اختصاص به مهارت حل مسایل و برنامه‌نویسی دارد و در مرحله‌ی نهایی(حضوری) حوزه‌های دیگری نظیر بازی‌های رایانه‌ای، هوش مصنوعی، پردازش تصویر، کارسوق‌ها و کارگاه‌های متنوع نیز از برنامه‌های حلی‌نت خواهد بود. همچنین قابل ذکر است که موفقیت در این آزمون کمک شایانی برای موفقیت در المپیاد کامپیوتر به دانش‌آموزان می نماید.

به صورت کلی، حلی‌نت در دو مرحله‌ برگزار می‌شود. مرحله‌ی اول غیرحضوری بوده و به‌صورت برخط(online) برگزار می‌گردد. شرکت کنندگان مرحله اول پس از پشت سر گذاشتن موفق این مرحله که به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار خواهد شد ، به مرحله‌ی نهایی که حضوری است، راه یافته و در یک مسابقه‌ی فشرده بین بهترین‌های برنامه‌نویسی و کامپیوتر مدارس دخترانه و پسرانه و دانشجویان سال اول در کشور، به رقابت خواهند پرداخت.

این مسابقات در دو گروه سنی الف ( دانش آموزان  سالهای اول تا سوم راهنمایی و اول دبیرستان مدارس دخترانه و پسرانه کشور )   و گروه سنی ب(دانش آموزان سالهای دوم تا چهارم دبیرستان مدارس دخترانه و پسرانه کشور و دانشجویان سال اول دانشگاههای کشور)  برگزار می گردد که در پایان مسابقات به برگزیدگان هر گروه سنی گواهینامه رسمی و جوایز ارزنده ای اهدا خواهد گردید.

جهت ثبت نام در مسابقات اینجا را کلیک نمایید.

 

شیوه ثبت نام:

علاقمندان می بایست حداکثر تا پایان وقت اداری 2 بهمن ماه 1393از طریق سایت www.helli.ir  اقدام به ثبت نام نمایند.

قوانین و مقررات ثبت نام:

1-     تعداد افراد هر تیم دقیقاً دو نفر است که این امر برای تقویت روحیه تیمی در نظر گرفته شده است و جوایز نهایی نیز بین افراد تیم تقسیم خواهد شد. پس در انتخاب هم تیمی، هم سطح بودن و داشتن روحیه مشترک همکاری را در نظر داشته باشید.

2-     هردونفرحاضردریک تیم به صورت یکجا ثبت نام می شوند.پس بهتراست اطلاعات به صورت کامل وجود داشته باشد.

3-     افرادیک تیم بایداز یک رده سنی و یک جنسیت باشند ، یعنی اعضای آن همگی دختر یا پسر در رده سنی (الف) یا همگی دختر یا پسر در رده سنی (ب) باشند.

4-     هر تیم با کدی که سیستم اعلام می کند شناخته می شود، نه با نام ثبت نامی! پس باید کد اعلام شده توسط سیستم را در جای امنی نگه داشته و یا به خاطر بسپارید.

5-     دقت کنید که کد ملی خود را به صورت صحیح وارد کنید. در صورتی که به مرحله حضوری راه پیدا کنید، درصورت اشتباه بودن کد ملی از شرکت در مسابقه محروم خواهید شد.

6-     مبلغ ثبت نام برای تیمهای گروه سنی (الف) به ازاء هر نفر  200/000 ریال و برای تیمهای گروه سنی (ب) به ازاء هر نفر 300/000 ریال می باشد.

7-     مبلغ ثبت نام را می توانید از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی موجود در سایت دبیرستان علامه حلی و یا واریز به حساب شماره 4150124740007 نزد بانک ملی ایران به نام دبیرستان علامه حلی تهران پرداخت نمایید.(دقت نمایید فیش ثبت نام و یا کد رهگیری را هنگام  برگزاری مرحله حضوری مسابقات به همراه خود بیاورید.)

8-     پس از تایید ثبت نام ، رمز ورود برای مسابقه به آدرس پست الکترونیک اعضاء تیم ارسال خواهد شد.

9-     جهت شرکت تیمهای برگزیده شده در مرحله حضوری هیچگونه وجه اضافه ای دریافت نخواهد شد.

10-   تیمهای دانش آموزی برگزیده شده در مرحله حضوری باید معرفینامه مهمور به مهر محل تحصیل خود همراه داشته باشند.

مسئولیت ورود صحیح اطلاعات به عهده فرد متقاضی بوده که تعهد می نماید کلیه اطلاعات را به صورت دقیق و کامل وارد کرده است ودر غیر این صورت کلیه پیامدها به عهده خود وی می باشد.

 

 

 

قوانین و مقررات مسابقات:

1-     نحوه‌ی امتیاز دهی به‌صورت صفر یا یک است، یعنی یا پاسخ ارسالی به یک سؤال درست است یا نادرست که به‌ترتیب نمره‌ی صفر و یا نمره‌ی کامل سؤال توسط تیم شرکت کننده کسب خواهد شد و حد میانه‌ای برای نمره‌ی یک سؤال وجود ندارد.

2-     رده بندی نهایی بر اساس تعداد سؤالات حل شده توسط یک تیم انجام خواهد پذیرفت. در صورت تساوی در تعداد سؤالات حل شده، رده‌بندی براساس زمان ارسال پاسخ‌های صحیح به سرور انجام می‌شود، یعنی ارسال سریع‌تر پاسخ صحیح به‌ نفع هر تیم خواهد بود. برای سنجش دقت نظر شرکت‌کنندگان، یک جریمه‌ی زمانی برای هر بار ارسال پاسخ غلط در نظر گرفته شده است.

3-     نمره‌ی سؤالات مختلف با هم یکسان است و با توجه به زمان باقی‌مانده از مسابقه و شناختی که هر تیم از توانایی خود دارد، باید به تقسیم زمان برای حل سؤالات اقدام شود.

4-     داوری مسابقات برخط(online) در لحظه، انجام نمی پذیرد و نتایج نهایی پس از حداکثر پنج روز بر روی سایت قرار     می گیرد.

5-     چنانچه برای کمیته‌ی فنی و هیئت داوران محرز شود هر کدام از تیمهای شرکت کننده، هر گونه تخلف یا تقلبی در هر مرحله از مراحل مسابقه انجام داده است، تشکیل شور داده و برابر تصمیم اتخاذ شده با تیم خاطی برخورد خواهد شد و حق هیچ گونه اعتراضی برای تیم خاطی وجود ندارد.

6-     ساعت دقیق برگزاری مسابقات، نحوه‌ی ثبت نام، اعلام تیم‌های برگزیده و اطلاعیه‌های مهم همه در وب سایت مسابقات درج می‌گردد. لذا کلیه‌ی شرکت کنندگان موظفند برای اطلاع از این موارد به صورت مستمر به وب سایت مسابقات مراجعه کنند و کلیه‌ی مسئولیت‌ها در این باره بر عهده‌ی تیم‌ها بوده و در صورت قصور، هیچ مسئولیتی متوجه مسئولین برگزاری نخواهد بود.

 

 

زمانهای مهم:

1-     پایان مهلت ثبت‌نام                                                   2 بهمن 1393

2-     مرحله مقدماتی مسابقات ( بر خط)                            3 و 10 بهمن 

3-     اعلام نتایج مرحله مقدماتی                                      تا 5 روز پس از برگزاری مرحله مقدماتی

4-     مرحله نهایی مسابقات (حضوری)                            23 و 24 بهمن ماه

5-     اختتامیه و اهداء جوایز                                              24 بهمن ماه 1393

 

جهت ثبت نام در مسابقات اینجا را کلیک نمایید.

 


هشتمین (7+1) دوره مسابقات حلی نت

با یاری خداوند متعال در سال تحصیلی  جاری هشتمین دوره مسابقات برنامه نویسی حلی‌نت برگزار خواهد شد. این مسابقات که پیش از این نیز دوره‌های مختلف آن با حضور پرشور دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر کشور برگزار شده است، مسابقاتی در حوزه‌ی علوم و مهندسی کامپیوتر است. عمده‌ی موضوع این مسابقه اختصاص به مهارت حل مسایل و برنامه‌نویسی دارد که البته در مرحله‌ی نهایی و حضوری، حوزه‌های دیگری نظیر بازی‌های رایانه‌ای و هوش مصنوعی و پردازش تصویر یا کارسوق‌ها و کارگاه‌های متنوع نیز از برنامه‌های حلی‌نت خواهد بود.

هشتمین دوره این مسابقات با تفاوت عمده وزیر بنایی نسبت به دوره های قبل همراه است. از تفاوتهای بارز آن می توان به راه اندازی سیستم آموزش مجازی برنامه نویسی اشاره نمود. همچنین برگزاری آزمون های هفتگی متناسب با آموزشهای ارائه شده ، تفاوت عمده دیگر این دوره از مسابقات است.