رونمایی از اولین پهپاد دانش‌آموزی جهان

با حضور سردار فضلی و جناب آقای کمرئی

به نام خدا

نخستین پهپاد دانش آموزی جهان با نام «ساحر»، صبح امروز، سه شنبه 2 آذرماه 95  با حضور سردار علی فضلی،جانشین سازمان بسیج مستضعفین و جناب آقای دکتر کمرئی، مدیر کل آموزش و پرورش تهران در دبیرستان علامه حلی تهران ، رونمایی شد.

تصویربرداری، فیلمبرداری، کنترل محیط زیست ، کنترل آتش سوزی و ترافیک از جمله ماموریت های پهپاد ساحر است.

شعاع عملیاتی پهپاد ساحر، هزار و 900 کیلومتر و ارتفاع پرواز آن هم، پنج هزار و 500 متر است؛ ضمن اینکه بیشینه سرعت ساحر ، 180 کیلومتر بر ساعت و مداومت پروازی آن 10 ساعت برآورد شده است.

بر اساس این گزارش، ‌پهپاد ساحر در حاشیه نشست صمیمی سردار فضلی با گروهی از دانش آموزان دبیرستان علامه حلی تهران رونمایی شد.

سردار فضلی که به مناسبت هفته بسیج در نشست صمیمی با دانش آموزان این دبیرستان شرکت کرده بود در جمع خبرنگاران در خصوص پهپاد یاد شده گفت: این پهپاد، نخستین پهپاد دانش آموزی در جهان به شمار می‌آید که حاصل سه سال زحمت دانش آموزان دبیرستان علامه حلی است.

سردار فضلی افزود: پهپاد ساحر، همه استانداردها را داراست که البته باید در میدان های عملی آزمایش شود؛ اما ما امروز به آن نمره ٢٠ می دهیم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به دفاع مقدس نیز اشاره کرد و افزود:دفاع مقدس در سایه وحدت و مقاومت هویتی دارد که همه را متحیر کرده است و در سایه وحدت و یکدلی همه اقوام، باید دفاع جانانه ای از مرزهای کشور داشته باشیم.

سردار فضلی تاکید کرد: بسیج در دفاع از دین خدا و در عرصه های امنیتی، فرهنگی، هنری و سازندگی حضور دارد.

در این برنامه پس از سخنان جناب آقای رضوی، مدیر محترم دبیرستان علامه حلی تهران، آقای دکتر کمرئی و جناب سردار فضلی سخنانی را ایراد کردند که بازتاب این برنامه را از طریق لینک زیر میتوانید مشاهده نمایید.

http://tnews.ir/search?q=%D9%BE%D9%87%D9%BE%D8%A7%D8%AF+%D8%B3%D8%A7%D8%AD%D8%B1

مطالب مرتبط: